http://mogemoc.pl/wp-content/uploads/Mediacje-w-biznesie.jpg

Mediacje w biznesie

Po co mediator w firmie? Może po to, żeby spory nie trafiały pod dywan tylko były rozwiązywane i to w dodatku z satysfakcją. Żeby ludzie rozmawiali ze sobą zamiast się kłócić. Wreszcie po to, żeby wspierał w organizacji kulturę diagnozowania i rozwiązywanie konfliktów. Wszystko po to, żeby  oszczędzić wszystkim stresów, kwasów i zgniłej atmosfery.

Czytaj dalej

http://mogemoc.pl/wp-content/uploads/TworczyKonflikt.jpg

Twórczy Konflikt

Co złego jest w różnicy zdań? Na poziomie teorii większość ludzi odpowiada: nic. W praktyce biznesowej kłócimy się, obrażamy, strzelamy focha, obgadujemy za plecami, szukamy sojuszników. Stajemy się agresywni, sfrustrowani, zmęczeni tym ciągłym przepychaniem. Najprostszą metodą stosowaną w biznesie jest tzw.”poprawność polityczna” – krótko mówiąc robimy to samo co wyżej, ale z uśmiechem na twarzy. A przecież może być inaczej…

Czytaj dalej

http://mogemoc.pl/wp-content/uploads/SAmodzielnosc.jpg

S.A.modzielność

Na przystanku stało dwóch mężczyzn. Czekali i rozmawiali planując dalszą drogę i szereg rzeczy, które zrobią po dotarciu do celu. Czas mijał, a tramwaj nie nadjeżdża. Nie dziwiło ich to specjalnie, bo przystanek był autobusowy. W ten sposób Stefan Friedman i Jonasz Kofta wprowadzają czytelnika w kolejne wątki swojej książki „Dialogi na cztery nogi”. Nam to czekanie nieodmiennie kojarzy się z biznesem.

Czytaj dalej

http://mogemoc.pl/wp-content/uploads/Mechanika-Lidera-1.jpg

Mechanika Lidera

Chcę być LIDEREM!” Jakim? „Silnym” To znaczy jakim? Wiarygodnym, szanowanym, spójnym…   Czego potrzebujesz, żeby takim być? Narzędzi, umiejętności? Narzędzia, umiejętności są ważne, ale nie tworzą silnych osobowości. Pomagają w komunikacji, dotarciu do ludzi, wychodzeniu z trudnych sytuacji, ale nie tworzą lidera. Silni liderzy dojrzewają wraz z  dojrzewaniem pomysłu na siebie, spójności celów, systemu wartości, świadomością procesów zachodzących między ludźmi i ich różnorodnością.

Czytaj dalej

http://mogemoc.pl/wp-content/uploads/DzialanieWZmianie.jpg

Działanie w Zmianie

Thomas Eriksen powiedział kiedyś, że „charakterystyczne dla naszych czasów jest stanie w miejscu z ogromną prędkością”. Jest wiele cytatów opisujących zmiany, ich konieczność oraz fakt, że na pewno nastąpią. Najczęściej przytacza się słowa Heraklita z Efezu, który mówił, że „jedyną stałą rzeczą jest zmiana”. Naszym zdaniem twierdzenie o staniu w miejscu z ogromną prędkością lepiej opisuje faktyczną gotowość do zmian w firmach.

Czytaj dalej